ECW-F6243RHL
Part Number:
ECW-F6243RHL
Description:
CAP FILM 0.024UF 3% 630VDC RAD
Capacitance :
0.024 µF
Height - Seated (Max) :
0.559" (14.20mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V