B32560J1225J000
Part Number:
B32560J1225J000
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC 2DIP
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.362" (9.20mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.335" W (9.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V