ECW-F4823RHL
Part Number:
ECW-F4823RHL
Description:
CAP FILM 0.082UF 3% 400VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.295" W (13.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V