150683J630GC
Part Number:
150683J630GC
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.068 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" Dia x 0.807" L (9.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V