MKT1813333636G
Part Number:
MKT1813333636G
Description:
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC AXL
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V