ECQ-E4155KFB
Part Number:
ECQ-E4155KFB
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.945" (24.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.374" W (31.00mm x 9.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V