QXP2G154KRP7FP
Part Number:
QXP2G154KRP7FP
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.339" W (21.00mm x 8.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
400V