QXP2E334KRP7FP
Part Number:
QXP2E334KRP7FP
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.732" (18.60mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.335" W (21.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V