716P47254JA3
Part Number:
716P47254JA3
Description:
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.622" (15.80mm)
Lead Spacing :
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.252" W (17.80mm x 6.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V