ECW-FA2J185JB
Part Number:
ECW-FA2J185JB
Description:
CAP FILM 1.8UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
1.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.976" (24.80mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.583" W (26.00mm x 14.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V