716P822910KB3
Part Number:
716P822910KB3
Description:
CAP FILM 8200PF 10% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.831" (21.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.850" L x 0.339" W (21.60mm x 8.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)