QXL2B684KTP7FM
Part Number:
QXL2B684KTP7FM
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 125VAC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.358" W (18.50mm x 9.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V