QXP2G683JRP7FL
Part Number:
QXP2G683JRP7FL
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.720" (18.30mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.630" L x 0.323" W (16.00mm x 8.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
400V