EFX1S35K684D032LH
Part Number:
EFX1S35K684D032LH
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 350VAC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.819" (20.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
700V