FCP1913H683J-E1
Part Number:
FCP1913H683J-E1
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 50VDC 1913
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V