QXK2G334JTPTZH
Part Number:
QXK2G334JTPTZH
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.642" (16.30mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.339" W (20.50mm x 8.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V