ECQ-E10823RJF
Part Number:
ECQ-E10823RJF
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.354" W (21.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)