QXP2G224KRP7FP
Part Number:
QXP2G224KRP7FP
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.362" W (21.00mm x 9.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
400V