ECW-F6124RJL
Part Number:
ECW-F6124RJL
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.697" (17.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.327" W (18.00mm x 8.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V