B32562J1335J000
Part Number:
B32562J1335J000
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC 2DIP
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.366" (9.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.650" L x 0.236" W (16.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V