B32563J6155K000
Part Number:
B32563J6155K000
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.520" (13.20mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.406" W (24.00mm x 10.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V