ECW-F2W155JAQ
Part Number:
ECW-F2W155JAQ
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.898" (22.80mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.740" L x 0.421" W (18.80mm x 10.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V