ECW-H8104RHV
Part Number:
ECW-H8104RHV
Description:
CAP FILM .1UF 3% 800VDC RAD
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.906" L x 0.413" W (23.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V