ECQ-E6125JFW
Part Number:
ECQ-E6125JFW
Description:
CAP FILM 1.2UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
1.2 µF
Height - Seated (Max) :
1.102" (28.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.531" W (31.00mm x 13.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V