ECW-F6513JLB
Part Number:
ECW-F6513JLB
Description:
CAP FILM 0.051UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.051 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.260" W (15.50mm x 6.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V