ECW-FA2J225JQ
Part Number:
ECW-FA2J225JQ
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
1.118" (28.40mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.642" W (26.00mm x 16.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V