ECQ-E12154JF
Part Number:
ECQ-E12154JF
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.472" W (31.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)