FCP1913H823J-E2
Part Number:
FCP1913H823J-E2
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 50VDC 1913
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V