QXP2J154KRPT
Part Number:
QXP2J154KRPT
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.685" (17.40mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.378" W (21.00mm x 9.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V