ECQ-E6824JFB
Part Number:
ECQ-E6824JFB
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
1.004" (25.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.220" L x 0.445" W (31.00mm x 11.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V