ECW-F4434JLB
Part Number:
ECW-F4434JLB
Description:
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.43 µF
Height - Seated (Max) :
0.811" (20.60mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.421" W (18.00mm x 10.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V