ECW-F2W684JL
Part Number:
ECW-F2W684JL
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 450VDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.713" L x 0.295" W (18.10mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V