B32674D4335J000
Part Number:
B32674D4335J000
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 450VDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.3 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V