418P10492LB2
Part Number:
418P10492LB2
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 200VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.638" (16.20mm)
Lead Spacing :
0.969" (24.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.402" Dia x 1.201" L (10.20mm x 30.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V