ECW-F4274RJB
Part Number:
ECW-F4274RJB
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 400VDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.787" L x 0.413" W (20.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V