ECW-F4134RJL
Part Number:
ECW-F4134RJL
Description:
CAP FILM 0.13UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.13 µF
Height - Seated (Max) :
0.661" (16.80mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.283" W (15.50mm x 7.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V