ECW-F4223HBB
Part Number:
ECW-F4223HBB
Description:
CAP FILM 0.022UF 3% 400VDC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.217" W (15.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V