ECW-F6433RHL
Part Number:
ECW-F6433RHL
Description:
CAP FILM 0.043UF 3% 630VDC RAD
Capacitance :
0.043 µF
Height - Seated (Max) :
0.618" (15.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.311" W (13.00mm x 7.90mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V