ECW-F4154JLB
Part Number:
ECW-F4154JLB
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.677" (17.20mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.299" W (15.50mm x 7.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V