QXT2J153KRP7FM
Part Number:
QXT2J153KRP7FM
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.803" (20.40mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.748" L x 0.311" W (19.00mm x 7.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V