ECW-F4513JLB
Part Number:
ECW-F4513JLB
Description:
CAP FILM 0.051UF 5% 400VDC RAD
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.051 µF
Height - Seated (Max) :
0.559" (14.20mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V