ECW-F4623HLB
Part Number:
ECW-F4623HLB
Description:
CAP FILM 0.062UF 3% 400VDC RAD
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.062 µF
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.268" W (13.00mm x 6.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V