ECW-H12183JVB
Part Number:
ECW-H12183JVB
Description:
CAP FILM 0.018UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.018 µF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.295" W (23.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)