QXT2G104KRP7FR
Part Number:
QXT2G104KRP7FR
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.949" (24.10mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.366" W (24.00mm x 9.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V