ECQ-E2565KFW
Part Number:
ECQ-E2565KFW
Description:
CAP FILM 5.6UF 10% 250VDC RADIAL
Capacitance :
5.6 µF
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.465" W (31.00mm x 11.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V