ECW-F6224RJL
Part Number:
ECW-F6224RJL
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.425" W (18.00mm x 10.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V