167474J63B-F
Part Number:
167474J63B-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V