QXT2G683KRPT
Part Number:
QXT2G683KRPT
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.756" (19.20mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.307" W (24.00mm x 7.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V