ECW-F4303HB
Part Number:
ECW-F4303HB
Description:
CAP FILM 0.03UF 3% 400VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.03 µF
Height - Seated (Max) :
0.425" (10.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V