MKT1813433405G
Part Number:
MKT1813433405G
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.374" Dia x 1.043" L (9.50mm x 26.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V